Odzyskaj ciepło z nowoczesnym systemem rekuperacji Defro Air

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny i efektywny sposób na zapewnienie komfortu, higieny i zdrowia w zamkniętych pomieszczeniach. System jest oparty na centrali wentylacyjnej i systemie dystrybucji powietrza.

Centrala wentylacyjna jako centralne urządzenie w całym układzie wyposażona jest w wymiennik ciepła, wykonany z tworzywa, komplet filtrów, wentylatory nawiewny i wywiewny, by-pass oraz nagrzewnicę wstępną. Pracę urządzenia kontroluje układ sterowania z kompletem czujników, a całość sterujemy z dotykowego panelu. Dodatkowo sterowanie możemy doposażyć w czujniki wilgotności oraz CO2, co wspomaga prawidłową pracę układu.

System rekuperacji umożliwia wymianę powietrza w budynkach, czyli powietrze doprowadzane jest z zewnątrz przez czerpnię oraz kanał do centrali wentylacyjnej, gdzie przechodzi przez wymiennik ciepła, w którym dochodzi do wymiany energii, odzysku „ciepła” z powietrza wywiewanego. Następnie powietrze przepływa do pomieszczeń takich jak salon, pokój dzienny, sypialnia czy gabinet. Powietrze wywiewane jest z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka, wc, a po przejściu przez wymiennik wyrzucane jest kanałem oraz wyrzutnią na zewnątrz. Dodatkową cechą tego systemu jest oczyszczanie powietrza, odzyskanie części wilgoci (entalpia) oraz precyzyjne rozprowadzenie do wszystkich pomieszczeń poprzez system dystrybucji.

System rekuperacji najczęściej stosujemy w budynkach mieszkalnych, jednorodzinnych, mieszkaniach, apartamentach aby zapewnić odpowiednią jakość powietrza oraz komfort cieplny wewnątrz budynków. System ten stanowi najlepsze rozwiązanie dla nowobudowanych obiektów, ale możemy również zastosować go w obiektach modernizowanych.